Solární ohřev bazénů| ReferenceReference:

Solární systémy tohoto typu instalujeme již od roku 1993, nejen v ČR , ale zde především, a to celorepublikově. Proto je můžete najít takřka ve všech regionech, jak je zobrazeno na mapce.

Kontakty na uživatele systémů MAZDA-SOLAR:

Našich zákazníků si vážíme a snažíme se chránit jejich soukromí. Kontakt s nejbližšími uživateli systémů MAZDA-SOLAR ve Vašem okolí ovšem můžeme zprostředkovat, s jejich souhlasem. Proto i slovní doprovod zobrazených zařízení uvádí pouze širší oblast, kde se tato zařízení vyskytují, především pro Vaši představu o náročnosti podmínek, které tyto celoročně instalované plochy snášejí.

Následující zobrazení zvětšíte prokliknutím na obrázek.

Upozornění!! Následující fotodokumentace je duševním majetkem firmy SOLAR-ŠRÁMEK, s.r.o. a bez předchozího souhlasu není dovoleno její obsah kopírovat, předávat třetím osobám.

Ohřev bazénu - Okolí Dobrušky

Lichoběžníkovitý tvar střechy. Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, lepeno na betonové tašky Bramac, solární absorbér opticky splývá s podkladovou plochou. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější, umožňuje sezonní provoz při trvalých teplotách bazénové vody výše nežli 28 °C. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Turnovsko

Tmavý odstín tašek Bramac umocňuje výkon zařízení.Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, kotveno na betonové tašky lepením, solární absorbér opticky splývá s podkladovou plochou. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější, umožňuje sezonní provoz při trvalých teplotách bazénové vody okolo 28 °C, i přes otevřenou větrnou polohu. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - olomoucko

Variabilita systému umožňuje instalace i na tak členitých střechách, jako je tato. Potřebná solární plocha je položena na jihovýchodní i jihozápadní střechu. Je zhotovena "na míru" na místě, kotveno na betonové tašky lepením, s maximálním využitím ploch. Zařízení je s ohledem na velikost bazénu mírně poddimenzováno, ale esteticky velmi pěkně řešená zahrada nenabízí další volné plochy, rovněž střecha domu není z estetických důvodů využitelná. Přesto teplota vody v bazénu dosahuje hodnot okolo 28 °C.


Ohřev bazénu - Náchodsko

Tmavý odstín tašek KM-Beta umocňuje výkon zařízení.Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, kotveno na betonové tašky lepením, solární absorbér opticky splývá s podkladovou plochou. Pravá část střechy ponechána volná pro přestavbu. Zařízení je navrženo na maximum využitelné plochy - vzhledem k velikosti bazénu jako by mohlo být výkonnější, přesto umožňuje sezonní provoz při trvale zvýšených teplotách bazénové vody okolo 25 - 28 °C, i přes otevřenou větrnou polohu. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Praha východ

Prioritou zadavatele bylo estetické řešení, aby nebyl narušen celkový dojem pěkně udržované zahrady. Dalším kriteriem byl samozřejmě dostatečný výkon, který nahradí elektrické vytápění Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, kotveno na betonové tašky lepením, solární absorbér odstínem i tvarově splývá s podkladovou plochou střechy. Obejití větracího komínku nečiní žádný problém.


Ohřev bazénu - Turnovsko

Volné využitelné plochy pro umístění solárního absorbéru jsou pouze vedle bazénu, v těsné blízkosti filtrace v šachtě. Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, kotveno na betonovou zámkovou dlažbu lepením, solární absorbér je pochůzný. Zařízení je výkonově dostačující, umožňuje prodloužený sezonní provoz při trvalých teplotách bazénové vody 26 až 30 °C . Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Turnovsko

Solární plocha umístěna na střechu pergoly, na speciálně připravený podklad, kotveno montážní sadou. Solární absorbér nepůsobí jako rušivý prvek, minimálně zatěžuje podkladovou plochu. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako dostatečně výkonné, umožňuje sezonní provoz při trvalých teplotách bazénové vody okolo 28 °C, i přes otevřenou větrnou polohu. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Semilsko

Solární plocha umístěna na střechu domku, který tvoří zázemí bazénu .Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, na bitumenové střešní šindele kotveno lepením, solární absorbér nepůsobí jako rušivý prvek, opticky ladí i při pohledu shora od domu - viz. dále. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější, umožňuje sezonní provoz při trvalých teplotách bazénové vody okolo 28 - 30°C . Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Třebechovicko

Solární plocha lepena na Bramac - Alpskou tašku , tvarově v souladu se střechou, "na míru" na místě, kotveno lepením a montážní sadou, solární absorbér nepůsobí jako rušivý prvek, minimálně zatěžuje podkladovou plochu. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější, umožňuje sezonní provoz od dubna do října běžného roku, při trvalých teplotách bazénové vody okolo 28 °C . Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Mladoboleslavsko

Solární plocha začle- něna do jednoho celku se střešním oknem Velux, lepena na Bramac - Alpskou tašku , symetricky tvarově v souladu se střechou, "na míru" na místě, kotveno lepením a montážní sadou, solární absorbér nepůsobí jako rušivý prvek, minimálně zatěžuje podkladovou plochu. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější, umožňuje sezonní provoz od května do října běžného roku, při trvale vyšších teplotách bazénové vody.


Ohřev bazénu - Jilemnicko

Architektonicky velmi zdařile ztvárněné zázemí bazénu s garážovým stáním. Prioritou zadavatele bylo esteticky citlivé řešení, aby nebyl narušen celkový dojem stavby. Dalším kriteriem byl samozřejmě dostatečný výkon, který zajistí dostatečný ohřev poměrně velkého bazénu bez zakrytí hladiny. Jiný zdroj energie není. Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, kotveno na betonové tašky Bramac Alpská lepením, solární absorbér odstínem i tvarově splývá s podkladovou plochou střechy. Obejití komínku venkovního vestavěného grilu nečiní žádný problém.


Ohřev bazénu - Jilemnicko -ještě jednou

Obě solární plochy jsou potrubně propojeny a hydraulicky vyváženy, potrubí prostupuje půdním prostorem k filtračnímu zařízení. Zde je napojeno na cirkulační okruh filtrace.


Ohřev bazénu - Třebechovicko

Vhodně orientovaná stříška venkovního posezení na terase se přímo nabízí k danému účelu. Krátké potrubní trasy = minimální tepelné ztráty. Minimální výškový rozdíl zanamená zároveň malé nároky na cirkulační čerpání vody. Filtrace umístěna pod terasou - viz. foto dále.


Ohřev bazénu - Praha východ

Solární plocha je umístěna na sedlovou střechu dvojgaráže, v níž je i technologická část zařízení. Solární plocha vyrobena symetricky, "na míru" na místě, kotveno montážní sadou a lepením. Solární absorbér nepůsobí jako rušivý prvek, minimálně zatěžuje podkladovou plochu. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako dostatečně výkonné. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Novopacko

Lichoběžníkovitý tvar střechy. Solární plocha vyrobena "na míru" na místě, lepeno na betonové tašky Bramac, solární absorbér kopíruje podkladovou plochu. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější, uživatel si nepřeje zastínit nádherný výhled do krajiny zastřešením. Trvale dosahované teploty bazénové vody okolo 28 °C. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Holicko

Venkovní nezastřešený bazén tvaru ledviny na terase rodinné vilky je vyhříván solárním absorbérem, umístěným na rovné střeše domu. Nahradil dříve provozovaný menší, zapuštěný kruhový bazén.


Ohřev bazénu - okolí Jílového

Umístění solární plochy na vysokou a členitou střechu by nebylo vhodným řešením. Volná plocha v části zahrady tomuto účelu plně vyhovuje, příležitostně je i pochůzná. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako dostatečně výkonné, bez dalšího zdroje energie.


Ohřev bazénu - Jilemnicko

Bazén 8 x 4 m s hloubkou 1,5 m u rodinného penzionu je vytápěn solární plochou, bez nároku na další zdroj energie, s nepatrnými pořizovacími náklady. Příjemně ohřátá voda potěšila již mnohé návštěvníky !


Ohřev bazénu - Neratovicko

Chráněná slunná poloha bazénu v zahradě sama o sobě nepostačí k samovolnému ohřátí vody. To zajistí teprve systém MAZDA-SOLAR , umístěný na vodorovné střeše dílny - garáže.


Ohřev bazénu - Praha západ

Celoročně provozovaný bazén se sociálním a fitness zázemím představuje "skutečného konzumenta" energie. Jarní sluníčko přináší majiteli nejen dobrou náladu, ale i úlevu v rodinných rozpočtech. Solární plocha nahradí od jara do podzimu plynové vytápění.


Ohřev bazénu - Jilemnicko

Zrekonstruovaný rodinný penzion v Podkrkonoší nabízí svým hostům komfort bazénu 10 x 5 m , s hloubkou 1,8m. Solární plocha MAZDA-SOLAR je skutečně výkonným zdrojem pro jeho ohřev. Pochůznost plochy je důležitá zejména v zimním období, kdy je nutné odstranit mnohdy více jak půlmetrovou vrstvu sněhu.


Ohřev bazénu - Praha západ

Energetická potřeba pro bazén 10x 4 m je jistě veliká. Solární plocha dodá potřebný výkon, především pro "rozjezd" v jarním období. Polykarbonátové zastřešení bazénu pak udrží teplotu vody na přijatelných hodnotách. Odstavení solárního zařízení pro letní období je bezproblémové.


Ohřev bazénu - Vrchlabsko

Tak tady bude bazén...Střešní tašky Cembrit budou pokryty solárním absorbérem, samozřejmě ne celkově, plocha je víc než dostatečná. Rastrové uspořádání nabízí esteticky přijatelnější řešení nežli kompaktní jednolitá plocha.


Ohřev bazénu - Praha východ

Venkovní bazén 8 x 4 - 1,5 s bublinkovou fólií na hladině a závěsnou filtrací Desjoyaux . Samostatný solární topný okruh si odebírá vodu z bazénu a vrací zpět armaturami, vestavěnými do závěsné filtrační jednotky. Filtrování nebo ohřev vody probíhají nezávisle na sobě.


Ohřev bazénu - Praha západ

Garážová stání, zahradní domky s pultovou střechou, to jsou ideální plochy k umístění solárních "koberců" , kde jen tak leží, ale neodpočívají. Pracují pro Vás !! Zároveň nikomu a ničemu nepřekážejí, neruší vzhledem a spolehlivě fungují! Kanadský nebo bonský šindel je docela dobrým podkladem k umístění.


Ohřev bazénu - Náchodsko

Poměrně velký bazén ( obsah cca.40 m kubických ) s nezakrytou hladinou potřebuje včasné zahájení sezony, aby i poddimenzované zařízení prohřálo bazén a jeho okolí na dostatečné teploty. Jiný zdroj energie pro ohřev není použit.


Ohřev bazénu - Turnovsko

Solární plocha je instalována na zahradní domek, navržený pro tento účel. Orientace, tvar, sklon, výška střechy - vše ideální pro daný účel. Vzhledem k celodennímu oslunění poskytuje zařízení nadprůměrné výkony.


Ohřev bazénu - Jilemnicko

Velký zapuštěný bazén ? Ano, ale až později. Teď postačí na pár sezon menší nadzemní bazén. S výhledem na velikost budoucího bazénu je navrženo předimenzované solární zařízení. Během několika hodin ohřeje vodu v bazénu až o 10 °C !!!


Ohřev bazénu - Mladoboleslavsko

Kombinované solární zařízení, které především ohřívá užitkovou vodu pro provozovnu a přebytky energie dodává do bazénu. Solární plochu tvoří tlakový absorbér, kde primárně cirkuluje přímo užitková voda. Tím je dosaženo vysokého stupně účinnosti v oblasti nízkých teplot.


Ohřev bazénu - Mnichovicko

Pro umístění solární plochy pro ohřev bazénu 6 x 3 m , oválného , není v zahradě mnoho možností... Přijatelné řešení je umístit solární absorbér na střechu zahradního domku, potrubí uložit mělce v terénu trasou k domečku s filtrací. Výkon solárního systému je dostatečný, jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Nymbursko

Solární plocha umístěna na střechu dvojgaráže, v rastrovém provedení. Lepeno na střešní šindel. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako dostatečně výkonné. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Jilemnicko

Horský penzion ve známém lyžařském středisku. Jižně orientovaná zpevněná plocha pod bazénem 6 x 12m od firmy Marimex nabízí dostatek prostoru k umístění solárních absorbérů MAZDA-SOLAR, které poskytují dostatečný výkon i výbornou odolnost v horských podmínkách. Po několika letech bazén dovybaven zastřešením. Koupací sezona trvá do konce září.


Ohřev bazénu - Praha centrum

Solární plocha umístěna nad bazénem na rovnou střechu garáže, především z důvodu co nejkratších potrubních propojení. Střecha domu je poměrně členitá, jižně orientovaná část je příliš vzdálena od bazénu. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Liberecko

Dostatečná plocha pro umístění výkonného solárního zařízení potřebné kapacity není k dispozici na zahradním domku. Zvoleno umístění na zatravňovací dlaždice vedle bazénu. Solární plocha bude připravena a nalepena až po instalaci zastřešení bazénu. Další zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Vrchlabsko

Jedno z náročnějších zařízení, prochází průběžně neustálým vylepšováním. Nicméně, v příznivých letech tento venkovní bazén 10 x 5 m s hloubkou 1,5 m umožňuje majiteli koupání již koncem března. Provozní teplota vody je v letním období udržována na maximálních 35,5 °C , vyšší teplota už je ´příliš vysoká´ . Dosažené teplotní maximum ´ na zkoušku ´ bylo 46 °C . Solární plocha je výrazně předimenzovaná.


Ohřev bazénu - Českolipsko

Plocha pro solární systém vybrána v nevyužité části zahrady . Solární plocha nalepena , propojena do filtračního okruhu třícestným automatickým ventilem. Potřebná el. energie pro zisk tepla ze zdroje o cca.16 kW výkonu je n u l o v á ! Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako dostatečně výkonné. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Náchodsko

Venkovní zastřešený bazén, používaný sezonně od dubna do září, s trvale vyššími teplotami vody. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako dostatečně výkonné, nebo spíše lehce předimenzované. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Vrchlabsko

Střecha novostavby rodinného domu je sice ideálně nasměrována k jihu, nicméně celkový vzhled by byl instalací solární plochy lehce narušen. Elegantní náhradní řešení nabízí střecha garáže, v konečném důsledku provozovatel ušetří na el. energii za pohon čerpadla, nároky na cirkulační čerpání vody jsou výrazně nižší.


Ohřev bazénu - Jičínsko

Ohřev bazénu Desjoyaux se závěsnou filtrací je řešen většinou jako samostatný okruh s vlastním čerpadlem, pouze využívá závěsnou filtraci pro vstup a výstup ohřívané vody. Jiný zdroj energie není použit. Solární plocha na zahradním domku plně postačuje k sezonnímu ohřevu.


Ohřev bazénu - okolí Kamenice

Nově budovaný bazén byl současně vybavován solárním zařízením, takže stavební práce na sebe navazovaly, nebylo nutné bourání prostupů pro potrubí a pod. Velikost solární plochy navržena vzhledem k velikosti bazénu, průběhu provozu i požadavku tepelného komfortu.


Ohřev bazénu - Českobrodsko

Venkovní bazén s bezpečnostní plachtou na hladině, zapuštěný, poměrně hluboký, potřebuje pro začátek sezony solární vyhřívání, jinak je náběh teploty vody velmi pozvolný. Jiný zdroj energie není není nutný.


Ohřev bazénu - Královéhradecko

Dvě identické rodinné vily, s poměrně členitou střechou, neumožňují esteticky vhodně umístit solární plochy pro ohřev větších celoročně provozovaných bazénů , umístěných v suterénu. Elegantním řešením je využití speciání konstrukce jako dělícího plotu, se solární plochou příhodné orientace. Finální zakrytí polykarbonátem dále prodlužuje využitelnost v okrajových obdobích roku.


Ohřev bazénu - Kutnohorsko

Variabilita solárních systémů MAZDA-SOLAR nabízí vhodné řešení i tam, kde deskové kolektory nelze umístit. Maximální využití nabízené plochy, tvarová i konstrukční zvláštnost umožňuje neobvyklá a zároveň funkční řešení.


Ohřev bazénu - Děčínsko

Mnohdy menší plocha, ideálně orientovaná, postačí k ohřevu výrazně většího bazénu, jen je nutno začít mnohem dříve s nahříváním bazénu. Dynamika takového zařízení není výrazná, prohřívání bazénu a okolí musí rpobíhat v pozvolných krocích. Zastřešení bazénu pak již udrží získané teplo a koupací sezonu lze zahájit brzy.


Ohřev bazénu - Úpicko

Kvalitní solární systém může nabídnout provozovateli zastřešeného bazénu výrazně rychlejší ohřev vody, hlavně v jarních měsících, nežli samovolný termoefekt zastřešení. Je to důležité zejména pro uživatele, kteří si žádají provoz v časných jarních měsících.


Okolí Kamenice

Přinést si domů s sebou kousek Řecka a jeho atmosféry bylo přáním majitele velmi pěkně ztvárněného vnitřního bazénu, převážně zhotoveného svépomocí. Klobouk dolů, povedlo se! Solární plocha v rastrovém uspořádání působí nenásilně a je akceptovatelná i v tomto případě.


Ohřev bazénu - Úvaly a okolí

Řešení solárního ohřevu bazénů se závěsnou filtrací je vždy trochu komplikací. Umíme ji řešit ke spokojenosti uživatelů. Solární plocha harmonicky koresponduje s tvarem střechy a potrubní svody nikterak nenaruší celkový vzhled. Jiný zdroj energie není použit.


Ohřev bazénu - Kutnohorsko

Již dříve vybudovaný a léta provozovaný bazén umíme dovybavit filtrací, desinfekcí i solárním ohřevem vody. Citlivě s ohledem na prostředí zahrady, způsob užívání a obsluhy celého zařízení, při dostupné ceně.


Ohřev bazénu - Semilsko

Nevhodně orientovaná střecha domu si mnohdy vyžádá speciální konstrukci pro umístění solární plochy. Ta může pak vytvořit příjemné zákoutí zahrady a oddělit klidovou část od frekventovaného okolí. Zařízení je dimenzováno vzhledem k velikosti bazénu jako výkonnější.


Ohřev bazénu - okolí Říčan

I tato speciální konstrukce poskytuje dostatek plochy pro solární ohřev poměrně velkého bazénu a zároveň zakrývá terénní vlnu. Spoluvytváří příjemné zázemí pro posezení u bazénu, vzhledově neruší a perfektně splňuje svou funkci. Nepatrný výškový rozdíl vůči hladině umožňuje použití automatického ventilu, tím je prakticky energie potřebná pro ohřev z el.sítě nulová!


Ohřev bazénu - Turnovsko

Přes náročnost zhotovení mohou solární plochy na takovýchto pergolách poskytnout postačující výkon pro ohřev venkovního bazénu, výhodou je blízkost filtrace, krátké potrubí a tím dané minimální tepelné ztráty . Solární plocha působí esteticky, komínové prostupy nejsou překážkou.